Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

YAŞAM AYNALARI KONUŞUYOR

DR. ENDER SARAÇ


ENDER SARAÇ DİYETİ: 10 GÜNDE 5 KİLO

Zayıflama konusunda uzman isimlerden biri olan Ender Saraç çoğu zaman hızlı kilo vermenin sağlıklı olmadığını dile getirmektedir. Ancak çok acil durumlarda kısa süreli çok diyetlere gerek duyulduğunda, vücudu çok zorda bırakmadan şok diyet yapmanın da uygun olduğunu belirtmektedir.

10 günde 5 kilo diyetini bu özel durumlar için hazırlayan Ender Saraç, verecek çok fazla kilosu olanlar için önermediğini diyetini 3-5 kilo fazlası olanlar için uygun görmektedir.

10 günde 5 kilo diyetinden başarılı sonuç alabilmek için diyet listesini eksiksiz olarak uygulamaya özen göstermek gerekir. Aksi halde 10 gün sonunda tartıda umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Böyle durumlarda diyete devam etmeden önce daha kararlı olmanız uygun olacaktır.


Ender Saraç'ın diyet listesi

Diyet listesi programı beş gün olarak planlanmıştır. İki kez üst üste 5 günü uygulayarak 10 günü tamamlayabilirsiniz. Bu diyet listesinde belirlenen yiyecek ve içeceklerle günlük ortalama 600 kalori alımı uygun görüşmüştür.

Programın kahvaltılarında bir adet mevsim meyvesi, 1 adet kızarmış ekmek ve şekersiz çay vardır. Sadece ikinci günde çay yerine 200 ml kadar greyfurt suyu içebilirsiniz. Kahvaltıda verilen bu yiyecek ve içecekler dışında bir şey tüketmemelisiniz.

Programın ilk gününde öğle yemeği için 1 porsiyon haşlanmış et, salata ve şekersiz kahve tüketmelisiniz. Akşam yemeğinde ise 1 dilim kızarmış ekmek ile yeşilliği bol salata, bir adet mevsim meyvesi yemelisiniz.

İkinci günde öğle yemeğinizi haşlanmış sebze yemeğinden ve kereviz salatası ile domatesten yemelisiniz. Akşam öğününde sınırsız meyve salatası yiyip üzerine şekersiz çay kahve içebilirsiniz. Üçüncü gün öğle yemeği için yine haşlanmış et ya da ızgara balık yanına bir mevsim meyvesi tercih edebilirsiniz. Akşam için ise domates, kereviz yemeği ve çay tüketmelisiniz.

Dördüncü güne geldiğinizde öğle yemeğinde kahvaltılık bir öğün hazırlamanız gerekecektir. Tuzsuz peynir, bir yumurta, az yağlı taze fasulye yemeği ve bir dilim diyet ekmeği yeterlidir. Akşam yemeğinde haşlanmış ıspanak ve mevsim salatası yiyeceksiniz.


SOSYAL MEDYA