Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
TANITIM
ÇIRAĞAN PALACE KEMPINSKI İSTANBUL


ÇIRAĞAN PALACE KEMPINSKI İSTANBUL

Boğaz'daki tek Osmanlı Sarayı ve Otel olup tarihi 17. yüzyıla dayanan Çırağan Palace Kempinski İstanbul, her bakımdan eşsiz bir mekândır. Otel 1990 yılında açılmıştır ve o tarihten bu yana görkemli tarzı, mükemmel konumu, olağanüstü manzarası ve tatil mekanlarını aratmayacak ambiyansı, ayrıca palmiye ağaçlarının gölgesindeki ferah bahçesi ile bir İstanbul klasiği haline gelmiştir. 
Otel bölümündeki 20 süit ve tarihi saraydaki 11 süit dâhil olmak üzere toplam 313 odasıyla miras, üstün kaliteli hizmet ve Türk konukseverliğini uyumlu bir şekilde bir araya getirerek, dinlenmek isteyenlere ve seyahat eden çalışanlara kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Misafirler, otelde kaldıkları süre boyunca hem zengin çeşitliliğe sahip restoranların keyfini çıkabilir hem de sonsuzluk havuzu, spa hizmetleri ve yalnızca Çırağan Palace Kempinski'ye özel ferah bahçenin de aralarında olduğu sayısız dinlenme olanaklarıyla kendilerini şehrin merkezinde adeta cennette gibi hissedebilirler.
Tarihi saray binasının birinci katında yer alan Tuğra Restaurant misafirlerine "en ayrıcalıklı Osmanlı yemeği deneyimini" yaşatmakta ve adeta bir damak zevki festivali sunmaktadır. Restoran, adını Osmanlı İmparatorluğu'nda “Sultanların imzası” anlamına gelen kelimeden almıştır. Çok sayıda ödülü bulunan Tuğra, kısa bir süre önce Business Insider dergisinin ABD baskısındaki "Hayatınız Boyunca Yemek Yemeniz Gereken 40 Muhteşem Restoran" listesine ve Architectural Digest dergisinin "Dünyanın En Muhteşem Deniz Kenarı Restoranları" listesine girmiştir. Otelin ana restoranı olan Laledan Restaurant, Pazar günleri şehrin en iyi kahvaltısını ve brunch'ını sunmasıyla ün yapmıştır. Öğleden gece yarısına kadar tüm gün, palmiyelerle dolu bir bahçe manzarası eşliğinde Laledan'ın leziz ve hafif yemeklerinin ve yöreye özgü özel lezzetlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehrin “en tarz" nargilesini sunmasıyla ünlü diğer bir yaz mekânı Le Fumoir ise, Çırağan Sarayı ve Boğaz manzaralı, dekoratif ışıkların sarktığı palmiye ağaçlarıyla dolu yemyeşil bir bahçede olağanüstü lezzetler sunmaktadır.
Çırağan Palace Kempinski İstanbul'un size adeta Boğaz'ın üzerinde süzülüyormuş hissi veren sonsuzluk havuzunun adı da yerel ve uluslararası yayınlarda şehirdeki en iyi havuz olarak birçok defa geçmiştir. Sanitas yönetimindeki Çırağan Palace Kempinski Spa, ziyaretçilerin geleneksel Türk masajının ve banyosunun keyfini çıkarabilecekleri gerçek "Hamam" deneyimini sunar.

Kısa bir süre önce Forbes dergisinin "Dünyanın En Lüks 10 Otel Süiti" listesinde ve CNN.com adresindeki "Orta Doğu’nun En Gösterişli Otel Odaları" listesinde adı geçen Sultan Suite gibi saray süitlerinde kalan misafirler, 24 saat boyunca kâhya hizmeti alabilir, kendilerine özel girişi ve bekleme salonunu kullanabilirler. 

Bir kent simgesi olan Çırağan Palace Kempinski İstanbul, şehirdeki en saygın ve lüks etkinliklere, toplantılara ve düğünlere ev sahipliği yapmaktadır. Romantik ve geniş düğün terası ve Boğaz'a bakan Çırağan Balo Salonu ile, dünyanın her yerinden gelen misafirlerine en iyi düğün mekânını ve en romantik balayı seçeneklerini sunmaktadır. 
Açıldığı günden bu yana İstanbul'da üç farklı şekilde (limuzin, yat ve helikopter) ulaşılabilen tek otel olma özelliğini koruyan Çırağan Palace Kempinski İstanbul, hükümet delegeleri, krallık aileleri, dünya starları ve ünlüler gibi tanınmış sayısız ismi ağırlamıştır.

Mükemmeliyet odaklı kusursuz hizmetiyle efsanevi Türk konukseverliğinin bir temsilcisi hâline gelmiş olan Çırağan Sarayı, birçok önce gelen yayının ve organizasyonun takdirini kazanmış ve çeşitli ödüllere layık görülmüştür. 


İlgili Başlıklar

1800'lü yılların istanbul'u, 'Vault Karaköy, The House Hotel'de yaşanıyor!

1800'lü yılların istanbul'u, 'Vault Karaköy, The House Hotel'de yaşanıyor!

SOSYAL MEDYA