Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
SPOR
HAKKARİGÜCÜ KADIN FUTBOL TAKIMI 1. LİG'DE

HAKKARİGÜCÜ KADIN FUTBOL TAKIMI 1. LİG'DE 


Hakkarigücü Kadın Futbol Takımı 1. Lig’e çıkarak önemli bir başarıya imza attı. Hakkâri Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 1. Ligi'ne yükselen Hakkarigücü Kadın Futbol Takımı futbolcuları ve yöneticileri ile bir araya geldi. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu da programa katıldı.

Valilik toplantı salonunda yapılan programda futbolcular içeri giren Toprak'ı alkışlayarak, "En büyük vali bizim vali" sloganı ile karşılama yaptılar. Hakkarigücü Kadın Futbol Takımı futbolcuları ile bir süre sohbet eden Toprak, “Bize böylesi bir gurur yaşatan sporculara teşekkür ederim.” dedi.

Artık sporun her dalında Hakkâri’nin çok büyük başarılara imza attığını ve gençlerin harcadıkları emeğin karşılığını aldıklarını belirten Toprak, "Hakkâri tarihinde şu anda en üst düzey bir ligde bu genç kızlarımız, sporcularımız ilimizi temsil edecekler. Bu sene yine normal sezonu ikinci olarak tamamladılar. Gruplarında ve play-of müsabakalarında çok başarılı sonuçlar aldılar. Bu bizim için, Hakkâri halkı ve bu topraklar için gurur verici bir gelişme. Takımda yer alan kızların yüzde 80'i Hakkârili." diye konuştu.

Kadın futbol takımının 1. Lig'de de bu başarısını sürdüreceğine inandığını vurgulayan Toprak, "Şampiyon olarak ülkemizi yurt dışında temsil etmeyi de arzuluyorlar. Zaten bu hedef, istek ve arzu olmasa hiçbir amaç yerine gelemiyor. Ben arkadaşlarımızda bu inancı, hevesi, gücü gördüm. İnşallah biz de bundan sonra bütün dikkatimizi, odaklanmamızı bu gençlerimize çevireceğiz." dedi.

Futbolcular ve kulüp yöneticileri desteklerinden dolayı Vali Toprak'a teşekkür etti.


SOSYAL MEDYA