Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
MODA
MERCEDES BENZ FASHİON WEEK “TUVANAM” DEFİLESİ

MERCEDES BENZ FASHİON WEEK “TUVANAM” DEFİLESİ


Mercedes Benz Fashion Week İstanbul kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen defile ile Tuvanam Büyükçınar Demir, couture tasarımlarından oluşan koleksiyonunu sundu. Koleksiyonunu “İçinizde ışık yoksa hayat enerjiniz bitmiş demektir. İçinizdeki ışığı besleyin, ışığınız hiç sönmesin.” sözleriyle tarif eden Tuvanam, metalik kumaşlar ile hazırlanmış olduğu tasarımlarla her kadının sahip olduğu eşsiz güzellikteki ışığı sembolize ediyor.

Tasarımlarında 90’ların ruhunu yansıtan Tuvanam, kullandığı dokulu kumaşların üzerine işlenmiş payetleri, gold, gümüş, antrasit ve bronz renklerde metalik ipekleri, tülleri, yumuşak kumaşları ve ışıldayan aksesuarları ile büyük ilgi topladı. Işıl ışıl parlayan tulumlar, elbiseler ve pantolonlar ile 2018-19 Sonbahar- Kış sezonunda kadının şıklığını ve zarafetini ortaya koydu.

Toplam 30 parçanın bulunduğu defilede, 27 manken ile birlikte Çağla Şikel ve Didem Soydan da yer aldı. Hakan Öztürk kreatif direktörlüğünde gerçekleşen defilenin koreografisi ise Öner Evez ve Yakup Biçer imzanı taşıdı. Tuvanam imzalı koleksiyonu oluşturan, el işçilikleri ile tasarlanan her parçada akan formlardaki kumaşlar, kadın siluetini ön plana çıkardı. İkonikleşmiş klasik formları, işleme ve nakış detayları ile klasikleşmiş güçlü Tuvanam kadınını bir kez daha ortaya koydu.


SOSYAL MEDYA