Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
HAYVANSEVERLER
SANATÇILARI YENİ YASA TASARISI MUTLU ETTİ


SANATÇILARI YENİ YASA TASARISI MUTLU ETTİ

Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişiklik yapılması için Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan yasa tasarısı, son günlerin en çok konuşulan gündem maddelerinden biri oldu. Hayvanlara eziyeti önlemek amacıyla hazırlanan kanunda hayvanlara işkence yapanlara ve öldürenlere 4.5 yıl, nesli yok olma tehlikesi altında olan hayvanları öldürenlere 7 yıla kadar hapis cezası verilecek olması ünlüleri mutlu etti.


TANEM SİVAR: “MUTLULUK DUYDU”

Bu konu hakkında bir şeyler yapılıyor olması sevindirici. İnsanlar çıkan haberlerle ilgili başlıkları okuyunca heyecan ve mutluluk duydular. Bu konu hakkında bir şeyler yapılıyor olması sevindirici. Yasa tasarısı haberlerini okuyunca çok mutlu oldum. Bu arada yasa tasarı- sında yer alan nesli tükenme tehlikesi altındaki hayvanlara yönelik düzenlemenin caydırıcı ve uygulanabilir nitelikte olması da ayrı bir mutluluk nedeni.


GÜLİZ AYLA: “ONLARIN DA CANI VAR”

Hayvanların bizim gibi duyguları var. Bitsin artık yapılan zulüm, dertlerini bile anlatamayan canlılara. Bu güzel bir adım. Hayvanlar en az bizim kadar canlı. Onların da bizim kadar duyguları var. Hayvanlara karşı işlenen suçları cezasız bırakmayalım ki caydırıcı olsun. Tasarıyla güzel bir adım atıldı. Devamı da gelecek.


BURCU KARA: “HAYVAN- İNSAN FARK ETMEZ”

Yeni yılın ilk güzel haberi. Birlik olmanın sonucu bunlar. Hayvan ya da insan fark etmez çünkü suç suçtur. Umarım sürekli uygulanır ve işe yarar.

Her akşam ana haber bültenlerinde yakılan, tekmelenen hatta kurşunlanan hayvan haberleri görmekten kahroluyorduk. Her gün içimiz acıyordu. ‘Hayvanları Koruma Kanun Tasarısı’ Meclis’ten geçip kanunlaştıktan sonra hayvanlara yapılan eziyetin sona ereceğini düşünüyorum. Bu, yeni yılın ilk güzel haberi. Artık hayvanlara kötü muamele yapanlar düşünsün.


DEMET SAĞIROĞLU: “CANIMIZI ACITIYORDU”

Suçluların sokakta serbest bir şekilde dolaşabilmeleri canımızı çok acıtıyordu. Bugüne kadar can dostlarımızın başına gelen pek çok üzücü habere tanıklık etmiştik. Tanıklık etmenin ötesinde suçluların sokakta serbest bir şekilde dolaşabilmeleri daha çok can acıtıyordu. Yasa tasarısı içimize su serpti. Tasarı- nın bir an önce kanunlaşmasını bekliyoruz. İçim içime sığmıyor.


EMRE AYDIN: “YÜREKLERE SU SERPECEK”

Değişiklikler yüreklere bir nebze de olsa su serpecek. Zorbalığı zorbalıkla değil, yasayla engellemek güzel. O yüzden bu kanun ilaç gibi gelecek. Son yıllarda hayvanların karşı karşıya kaldığı zulümlerin son bulması gerekiyordu. Hayvanları Koruma Kanunu’nda yapılacak olan değişiklikler hepimizi fazlasıyla mutlu etti. Zorbalığı zorbalıkla değil, yasayla engellemek en güzeli. O yüzden tasarının kanunlaşması ilaç gibi gelecek. Oldukça sevindim.


AFRA SARAÇOĞLU: “ARTIK ŞİDDET AZALACAK”

Hayvanların mal olarak değil canlı olarak görülmesi gerekiyordu. Hayvanlara şiddette bulunanların en ağır şekilde cezalandırılması taraftarıyım. Şiddetin her türlüsü kötü ve hayatımızda kesinlikle yerinin olmamasını temenni ediyorum. Artık şiddet azalacak. Buna bütün kalbimle inanıyorum.


SELCAN ASYALI: "UMUT VERİCİ"

Hapis ve yüksek para cezalarının gelecek olması mutluluk verici. İnsan gibi insanlar, bu konuya hassasiyet gösterdi ve caydırıcı önlemler alınması için uğraşıp yeni bir tasarı hazırladı. Umut verici bir gelişme.


ALP NAVRUZ: "TAM BİR YAPTIRIM"

Hayvanları Koruma Kanunu’nda yapılacak olan değişiklik hayvanlara zulmedenler için tam bir yaptırım olacak


SOSYAL MEDYA