Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
HAYVANSEVERLER
DİKTİĞİ BEZ TORBALARINI SATARAK ENGELLİ HAYVANLARA KOL KANAT OLUYOR

Muğla'nın Menteşe ilçesinde ikamet eden bir hayvansever, bez torbaları dikerek bunların satışlarından elde ettiği geliri sokak hayvanları için kullanıyor. Handan Şatır, 61 hayvanın tedavisi ve beslenmeleriyle birebir ilgilenirken bu hayvanlardan 54 tanesi engelli.Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'nde yaşayan 48 yaşındaki Handan Şatır, baktığı engelli kedisinin ölümü sonrası kendisini engelli sokak hayvanlarına adamış bir hayvansever. Şatır, hayvanların mama ve ilaç ihtiyacını diktiği bez torbaları satarak sağlıyor ve birçok hayvanseverden de bu konuda destek alıyor.

Şatır, bir açıklamasında hayvanlara merhametin önemine vurgu yaparak, engelli ve bakıma muhtaç hayvanlarla ilgilenmenin kendisine keyif verdiğini söylüyor.


Özellikle engelli hayvanlarla ilgilenmenin kendisini mutlu ettiğini anlatan Şatır, şu ifadeleri kullanıyor. 

"Onların bizlere çok ihtiyacı var. Evde beslediğim bir kedi hayatımı değiştirdi. Hikayem, bacağı olmayan, gözleri görmeyen bir kediyle başladı. Kedim ölünce bakıma muhtaç hayvanlara ilgim daha da arttı. Hayvanların kimisini sokaklarda buldum, kimisini arkadaşlarımdan bakamayacakları için aldım. Geçici olarak getirdikleri bu hayvanları geri almadılar. Hiçbir zaman hayvan satın almadım. Evimin bahçesinde 59 kedi ve iki de köpeğe bakıyorum. Kedilerin çoğunda karaciğer bozukluğu ya da böbrek rahatsızlığı var, görmeyenler var. Hemen hemen hepsi ilaç kullanıyor. Tedavilerini aksatmadan yaptırmaya çalışıyorum. Yardımseverler de desteğini esirgemiyor. Muğla Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği hep yanımda oldu. Devletin desteğiyle de geçimimi sağlıyorum."

SOSYAL MEDYA