Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
BİR KADIN BİR ERKEK
SEKRETER OLARAK GİRDİĞİ BELEDİYEDE BAŞKAN OLDU: ZEKİYE TEKİN

2019 yerel seçimleri sonuçlandı ve ilginç bir haber Bilecik, Pazaryeri ilçesinden geldi. 2004 yılından beri Bilecik, Pazaryeri Belediyesinde Özel Kalem olan Zekiye Tekin, belediye başkanından uzun süredir mobbing görüyormuş ve en sonunda Zekiye Tekin’i işten atmış. Buna karşı ise Zekiye Tekin, bağımsız olarak adaylığını koyup yeni belediye başkanı seçilmiş. Seçilmesinde kadın seçmenlerin büyük payı olan Zekiye Tekin, aynı zamanda Pazaryeri ilçesinin ilk kadın belediye başkanı olmuş. Zekiye Tekin’i tanıyalım..


Zekiye Tekin, 1978 Bilecik ili Pazaryeri ilçesi doğumlu.

Pazaryeri Çok Programlı Lisesi mezunu olan Tekin, şuan da Anadolu Üniversitesi İşletme 2. sınıf öğrencisi.

Zekiye Tekin, kendini geliştirmek için halk eğitim merkezlerinde sayısız sanat kursuna katıldı.

İlk iş deneyimine Pazaryeri’nde yer alan özel firmada sekreter olarak başladı ve azmi ile kısa sürede şirket müdürü oldu.

2004 yılında ise Pazaryeri Belediyesinde Özel Kalem olarak işe başladı.

15 yıl boyunca Özel Kalem görevini yerine getiren Zekiye Tekin, belediye başkanından mobbing görmeye başladığını ifade ediyor.

Gördüğü muameleler sonucunda işten atılan Zekiye Tekin, yılmamış ve 2019 seçimleri için Ak Partiden aday adayı olarak başvuru yaptı.

Ak Parti tarafından belediye başkanı olarak aday gösterilmeyen Zekiye Tekin, bu sefer yoluna tek başına devam etmek istedi ve bağımsız olarak adaylığını koydu.

Bu zamana kadar hiç kadın bir belediye başkanı tarafından yönetilmeyen Pazaryeri ilçesi, Zekiye Tekin’e güvenmiş olacak ki, özellikle kadın seçmenlerden büyük bir oy aldı.

31 Mart gecesi seçim sonuçlarına göre ise de Zekiye Tekin, %40,83 oy oranı ile bağımsız olarak Pazaryeri’nin ilk kadın belediye başkanı seçildi.

SOSYAL MEDYA