Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
BİR KADIN BİR ERKEK
CANAN DAĞDEVİREN; HARVARD ÜYE KULÜBÜNÜN TARİHİNDE SEÇİLMİŞ İLK TÜRK BİLİM KADINI


CANAN DAĞDEVİREN; HARVARD ÜYE KULÜBÜNÜN TARİHİNDE SEÇİLMİŞ İLK TÜRK BİLİM KADINI

 

Dr.Canan Dağdeviren, en yüksek oyla Harvard Üniversitesi'nin genç akademi üyesi seçildi. Giyilebilir kalp pilinin mucidi olan Dağdeviren, Harvard Üye Kulübüne seçilen ilk Türk bilim kadını oldu.


Dağdeviren, Birleşmiş Milletler (BM) “Üçüncü Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü” oturumunda yaptığı konuşmada, "Sonsuz motivasyon kaynağım, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür" dedi.

Konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Uzun vadeli amacı, her geçen gün rüya projelerini kavramak için güçlü bir kalbe sahip olmak. Tüm bunları yaparken sonsuz motivasyon kaynağı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Çünkü her şey ters gittiğinde bile Atatürk’ün şu sözlerini hatırlamaktadır: ‘Eğer bir gün sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin.’ Bununla birlikte Atatürk şunu da söylemiştir: ‘Dünyadaki her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en gerçek yol gösterici bilimdir.’ Bu değerli tavsiyeyi aklında tutarak, sınırlı hayat zamanını doldurmaya çalışır ve ‘pes etmeyin’ diyerek aynı şeyi yapmaları için diğerlerine yardım eder. Başkalarını dinleyin, sesli konuşun ve kendiniz olun. ‘O’ diyerek Atatürk tarafından kurulan ve yurttaşlarından biri olduğum modern ve laik Türkiye’de doğmuş kendimi kastediyorum. Hepinize kalbimin derinliklerinden teşekkür ediyorum. Tamamen hürmet ve onur duydum ve heyecanın ötesinde, huzur dolu bir hayatı hak eden tüm bireyler için konuşmak diğer tüm hakların üstündeydi. Konuşmamı yine Atatürk’ten bir sözle sonlandıracağım: “Yurtta barış, dünyada barış.”SOSYAL MEDYA