Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
ÖZGÜR SANAT KÜRSÜSÜ
Bİ’ DÜNYA UMUT

 Bİ’ DÜNYA UMUT 


Biz ‘ Bi’ Dünya Umut ’ topluluğu olarak üniversite öğrencilerinin oluşturduğu, en büyük destekçimiz İstanbul Tuzla Belediyesi'nin paydaşlığında Nisan 2015'ten bu yana faaliyet gösteren bir sosyal sorumluluk platformuyuz.

Misyonumuz, kırsalda eğitim gören ilk ve ortaokul çocuklarının sahip olduğu değer ve fırsatların farkına varıp, potansiyellerini keşfetmelerini sağlamaktır.

Vizyonumuz ise kırsalda eğitim gören ilk ve ortaokul çocuklarında ulaşacağımız başarıyı yaygınlaştırarak Türkiye'deki eğitim sistemine yön veren bir sivil toplum kuruluşu olmaktır. 

Kırsalda eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olan projelerimiz dâhilinde şimdiye kadar Samsun, Kütahya, Kayseri, Ordu illerimize gittik. Proje kapsamında 4 gece 5 gün köy halkının evlerinde kalarak bu günler süresince öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize etki etmeye çalışıyor, kırsaldaki çocuklarımızın içlerindeki potansiyeli keşfetmelerini, geleceğe ''Umut'' ile bakmalarını, hayal etmelerini, çalışmalarını ve üretmelerini hedefliyoruz.

Şimdi yeniden yola çıkıyoruz, 26 Nisan - 2 Mayıs tarihlerinde Kars/Sarıkamış/Karapınar İlk ve Orta Okulunda olacağız. 5 gün boyunca 28 Bi' Dünya Umut gönüllüsü olarak orada köy halkının evine misafir olacağız. Kütüphane kuracağız, içerisine 1000-1500 arası kitap götüreceğiz. Okulda anasınıfı, 1. sınıf dersliklerinde ve kapılar gibi çeşitli yerlerde iyileştirmeler; koridorlarımıza çeşitli faydalı süslemeler yapacağız. Tüm köy halkının davetli olacağı bir program düzenleyerek tiyatro, açık hava sineması gibi etkinliklerin yanında orada bulunma amacımızı anlatacağız. Misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda en önem verdiğimiz sınıf içi etkinliklerimizi daha önceki projelerimizin geri dönütlerine ve araştırmalarımıza göre geliştirip değiştirdik. Kardeşlerimizle birlikte bu etkinlikleri gerçekleştireceğiz. Ardından her projemizde olduğu gibi ''gökyüzü boyama (color-up)'' etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.

Geleceği birlikte şekillendireceğimiz çocuklarımızla yapmış ve yapacak olduğumuz çalışmalarımız ile misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak içindeki umudu dışarı çıkarmamış çocuk, gitmedik köy okulu kalmayana dek destekleriniz ile birlikte hareket etmek istiyoruz. 

26 NİSAN-2 MAYIS tarihleri arasında Kars Sarıkamış Karapınar Köyü İlk ve Ortaokulu’nda olacağız. Sizi de yanımızda görmek bizim için büyük bir şeref, destekleriniz mutluluk kaynağımız olacaktır.

Size esas olarak hem kendi adımıza hem çocuklarımızın adına şunu soruyoruz,

Tek elle alkışlanmaz, ikinci elimiz olur musunuz?

SOSYAL MEDYA