Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
KONSER / MÜZİK
DARÜŞŞAFAKA’NIN 155. YILINDA FAZIL SAY’DAN BAĞIŞ KONSERİ

DARÜŞŞAFAKA’NIN 155. YILINDA FAZIL SAY’DAN BAĞIŞ KONSERİ


1863 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, bu yıl 155’inci yılını kutladı. Cemiyet yararına düzenlenen bağış konserinde sahne alan Fazıl Say, İstanbul’daki İş Sanat Kültür Merkezi'nde gerçekleşen resitalinde kendi bestelerini ve çağdaş bestecilerin eserlerini yorumladı. İş Sanat’ta gerçekleşen konser için satışa çıkan tüm biletler tükenirken, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından düzenlenen bağış konserinden elde edilen gelirle; Türkiye’nin dört bir yanından Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na gelen; anne veya babası vefat etmiş 48 öğrencinin bir yıllık eğitim masraflarına destek sağlandı.

“Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Yılmadan Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin, Darüşşafaka Cemiyeti olarak, her çocuğun eşit koşullarda eğitim alması gerektiği inancıyla 155 yıldır çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek şu açıklamayı yaptı; “Toplumsal kalkınmanın vazgeçilmez unsurlarından olan eğitimde fırsat eşitliği konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu yolculuğumuzda yalnız olmadığımızı görmek, binlerce eğitim sevdalısının desteklerini hissediyor olmak, çıktığımız bu yolda bizleri gururlandırıyor, cesaretlendiriyor. Bugün hep birlikte burada olmamızı sağlayan Fazıl Say’a da Darüşşafaka Cemiyeti olarak en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu etkinliğin ilk gününden son gününe kadar bizlere destek verdi; sanatın ve müziğin birleştirici gücünü, konsere katılan her yaştan izleyicinin derinden hissetmesini sağladı. Bu vesileyle, kendisine bir kez daha teşekkür ediyor; yardımlarıyla Darüşşafaka Cemiyeti’ne ve eğitimde fırsat eşitliğine destekte bulunan tüm bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ise yaptığı konuşmada “Darüşşafaka, Türkiye’de 155 yıldır hizmet veren bir kurum. Eğitimde çok güzel şeyler yaptılar. Onlara destek olmak hepimizin boynunun borcu. Bu çocukların eğitimine faydası olması için hepimiz işin bir ucundan tutmalıyız. Bu gece verdiğim konsere ciddi bir ilgi vardı. Bu da mutluluk verici.” dedi.


İlgili Başlıklar

SOSYAL MEDYA