Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
KAYBETTİKLERİMİZ
DİLBER AY

1 Ocak 1956 yılında dünyaya gözlerini açan Usta Sanatçı Dilber Ay, 30 Nisan 2019 günü hayata gözlerini yumdu. Arabesk müziğinin dikkat çeken ismi Dilber Ay, evinde fenalaştıktan sonra kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


63 yaşında sanat dünyasına veda eden sanatçı 'Hacı Ağa', 'Zorunda mıyım?', 'Gelmezsen gelme' gibi eserlerle tanınan sanatçı, 'Kadere Mahkumlar' televizyon programıyla geniş kitlelere ulaşmıştı.

Dilber Ay, zor bir çocukluk dönemi geçirdi.  Maddi imkanlar nedeniyle ilkokulu üçüncü sınıfa kadar okudu. Çocukluk yılları zor geçen Dilber Ay, 13 yaşında evlendirildi ancak evlenmeden önce Düzce'de bir ses yarışmasına katıldı ve birinci seçildi. İlk evliliğini bitirdikten sonra bir kez daha evlenen Dilber Ay, geçtiğimiz yıllarda Flash TV'de yaptığı 'Kadere Mahkumlar' programıyla televizyon yüzü de oldu.

İlk olarak radyoda tanınan Dilber Ay, Hacı Ağa şarkısıyla ismini geniş bir kitleye duyurdu. ‘Beynelmilel’ filminde oynadı ve ilk rolünde Altın Koza Ödülü’ne layık görüldü.

Murat Şeker'in yönettiği 'Hayat Sana Güzel' isimli filmde rol aldı. 1998’de şimdiki eşi İbrahim Karakaş ile evlendi. Bir röportajında evliliğiyle ilgili konuşan Dilber Ay, “İlk günkü sevgi ve heyecan ikimizde de hâlâ var. Zaten olmasa bugünlere gelemezdik.” açıklamasında bulunmuştu.


SOSYAL MEDYA