Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
GENÇ SANAT
SANATA İLGİ DUYAN GENÇLERİ ADRESİ: SANATA Bİ YER

2015 yılından bu yana güzel sanatlara ilgi duyan üniversite öğrencilerine çeşitli mekânlar ve festivallerde çalışmalarını sergileme imkânı sunan sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer’in üçüncü karma sergisi 13 Haziran - 19 Ağustos tarihleri arasında Yapı Kredi Bomontiada’daki Leica Galeri İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.


‘Sanata Bi Yer 19’ başlıklı sergide, seçici kurul tarafından belirlenen Türkiye’nin dört bir yanından platform üyesi öğrencilerin heykel, fotoğraf, baskı-edisyon, yerleştirme gibi farklı disiplinlerde üretilen eserleri yer alacak.

Sanata Bi Yer platformu, gerçekleştirdiği 2 karma sergi, 10 pop-up sergi, söyleşiler ve paralel etkinliklerle yaklaşık 7 bin sanatsevere ulaştı. 365 gün ziyaret edilebilen, dijital sergi olarak hayata geçen Sanata Bi Yer’in web sitesinde şimdiye kadar 1000’den fazla üye, yüklenen 5000’den fazla çalışma yer alıyor. Platform kapsamında farklı lokasyonlarda 300 üyenin 700’e yakın çalışması sergilendi; sergilenen çalışmalardan 92’isi satılarak yeni sahipleri ile buluştu.

SOSYAL MEDYA