Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
GENÇ SANAT
FAZIL SAY ÖĞRENCİLERİYLE AYNI SAHNEDE

Çağdaş Eğitim Vakfı Sanat Genç Yetenekler projesinin Sanat Kurulu’nda yer alan dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, proje kapsamında eğitimlerine devam eden keman sanatçısı Elvin Ganiyev ve viyolonsel sanatçısı Cemal Aliyev ile birlikte unutulmaz bir konser verdi.

Türker İnanoğlu Maslak’ta düzenlenen konseri iş ve sanat dünyasından çok sayıda isim de izledi. ÇEV Sanat Yönetim Kurulu, üyeleri ve Genç Yetenekler projesindeki bazı sanatçıların hazır bulunduğu geceye, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Revna Demirören, Nesrin Sarıoğlu, Dalia Garih, Banu Çarmıklı, Sanem-Ralf Tezman, Sema Maliki, Heves Ekinci, Zeynep Üstünel, Canan Tokgözlü, Meral Yazıcı gibi çok sayıda önemli isim katıldı.

Konser Fazıl Say’ın solo Beethoven yorumuyla başladı. Ardından Fazıl Say; çello ve piyano için bestelediği “Dört Şehir” eserini Cemal Aliyev’le birlikte seslendirdi. Daha sonra Fazıl Say ve Elvin Ganiyev, Frank’ın “La Majör Keman Sonatı”nı yorumladı. Programdaki son eser Fazıl Say’ın “Space Jump” oldu. Gecenin sürprizi ise Fazıl Say’ın piyano, çello ve keman için yeniden düzenlediği İzmir Marşı yorumuydu. Seyirciler üçlünün performansını ayakta alkışladı.

Elvin Ganiyev:

2. Berliner Uluslararası Müzik Festivalinde altın madalya. Papa 16. Benedict ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından sanatçı onur nişanı aldı. Prof. Zakhar Bron’un öğrencisi.

1997 yılında doğdu. 2012 yılında 5. Mokoc Uluslararası David Oistrakh keman yarışmasında 3.lük ödülünü ve 2016 yılında 8. Novosibirsk Rusya Uluslararası Genç Keman Yarışması’nda 1.lik ödülünü kazandı. Berlin Filarmoni ve Carnegie Hall gibi salonlarda konserler verdi. Maxim Vengerov, Vadim Repin ve Vladimir Spivakov gibi sanatçılarla beraber konserler verdi. Eğitimine Zürih’e Kalaidos Üniversitesi ve Madrid’de Escuela Superior de Musica Reina, Sofya’da Prof. Dr. Zakhar Bron’un öğrencisi olarak devam ediyor.

Cemal Aliyev:

İngiltere Bromsgrove Uluslararası Viyolonsel Yarışması Birincisi, Aeolus International WindCompetition Birincisi, Grand Prize Virtuoso Salzburg Birincisi.

1993 yılında doğdu. 2002 Yılında Trakya Uluslararası Müzik Yarışmasında 3.’lük ödülünü kazandı. 2004 yılında Hırvatistan’da düzenlenen Antonio Janigro uluslararası çello yarışmasında 1ci oldu. 2008 Yılında İngiltere, Londra Yehudi Menuhin School’a tam burs ile başladı. 2012 yılında İngiltere’de BBC Radio 3 kanalında, BBC Konser Orkestrası eşliğinde canlı konser verdi. 2015 Yılında İngiltere’de düzenlenen Bromsgrove International Music Competition uluslararası viyolonsel yarışmasında 1.’lik kazandı ve aynı yıl, Eskişehir senfoni orkestrası ve Gürer Aykal ile Tchaikovsky Rococo varyasyonlarını seslendirdi.

2016 Yılında Champs Hill Records plak şirketi ve Pianist Anna Fedorova ile ilk CD’si “Russian Masters”ı kayıt etti. 2017 Yılında Londra’daki dünyaca ünlü, 6.000 kişilik Royal Albert Hall’da John Williams’ın 80. doğum gününü kutlandığı, BBC Radyo ve Televizyonu’nun canlı yayınladığı konserde BBC Konser Orkestrası eşliğinde performans verdi. 2018 Yılında Çev Sanata kabul edildi ve önümüzdeki sezon Fazıl Say ile İstanbul’da sahneye çıkacaklar. Royal College of Music London’da eğitimine devam ediyor.

SOSYAL MEDYA