Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
GENÇ SANAT
“BAZAART” İle Her Eve Bir Sanat

“BAZAART” İle Her Eve Bir Sanat


 "Her Eve Bir Sanat" ana fikrinden yola çıkan Bazaart, sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını hatırlatıp, herkese ulaşılabilirliğini gösteriyor. Başlangıcından bugüne kadar geçen süre içinde Bazaart’a katılan birçok öğrenci Contemporary İstanbul da dahil olmak üzere çeşitli yerel ve uluslararası sanat organizasyonlarına davet edildiler ve çeşitli ödüller aldılar.

Yeniköy Rotary Kulübü Başkanı Gülden Köprülü ve Sanat Komitesi Başkanı Elif Ergür ev sahipliğinde The St. Regis Hotel’de düzenlenen Bazaart 2018 açılış davetine iş, sanat ve cemiyet dünyasından Demet Sabancı Çetindoğan, Banu Çarmıklı, İnci Aksoy, Haluk Akakçe, Esra Üstünkaya gibi isimler katıldı.

Bazaart’ın bu yılki jürisinde; EKAV Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İnci Aksoy, Marmara Üniversitesi Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Esra Aliçavuşoğlu, Modern ve Çağdaş Türk Sanat Koleksiyoneri Yahşi Baraz, Sanat Danışmanı, Küratör ve Akademisyen Prof. Dr. Marcus Graf, Sanatçı Eda Soylu ve Sanatçı Barış Sarıbaş yer aldı.

Bazaart Komitesi seçilen her 6 esere 5 bin TL değerinde ödül parası vererek o ödül parası ile sanatçının eğitimine katkı sağladı. Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi; Bazaart projesi içerisinde ayrıca bu yıl merhum cam sanatçısı Levent Sağol anısına da özel bir ödül verdi.

SOSYAL MEDYA