Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
ENGELSİZ SANAT
NEVERLAND’İN YILDIZI TAN AYTİS!


Tan Aytıs’ın hayatın her alanında var olma yolunda önemli örnek teşkil edecek faaliyetlerine bir başka örnek de on yılı aşkın bir süredir tiyatro oyunculuğu yapıyor olması. Oyuncularını zihinsel engelli bireylerin oluşturduğu Tiyatro ZET bünyesinde her yıl farklı bir oyunda başrol oynuyor. Aytıs, asıl fark yaratan tiyatro başarısını ise “Neverland” isimli oyunla yakaladı.

Neverland, “The Club” sahnesinde bir buçuk sezon neredeyse her gece kapalı gişe oynayarak bir ilki gerçekleştirdi.  Profesyonel bir tiyatro sahnesi, profesyonel ve eğitimli tiyatro oyuncuları ve Tan... Neverland, “In Your Face” olarak nitelendirilen ve seyirciyle iç-içe oynanan bir oyun. Oyunda sufle, hatırlatma hiçbir şekilde mümkün değil. Oyunun yarısında sadece iki kişi var: Biri Tan Aytıs. Burada olağan olarak nitelendirilen normal bir kardeşi canlandıran Tan Aytıs, başlangıçtan sona kadar tüm oyuna damgasını vuruyor. İzleyicileri bütünüyle içine alan oyunun sonunda kimse yerinden kalkamıyor…

Konuk Editör

TAN AYTİS

1988 İstanbul doğumlu. Saadet İlköğretim Okulu ve İZEV Saadet İlköğretim Okulu ve Mesleki  Eğitim Merkezi’ni bitirdi. 2008’de başladığı İZEV Bağımsız Yaşam Evi’ndeki eğitimini hala sürdürüyor. 2008’de ufak rollerle başladığı tiyatroda o günden bu yana  içlerinde Casino de Burgaz, Farklı görünüyorum, Keşke hayatım, Komik bir cinayet, Evlen Be Oğlum, Kaç abi kaç, Dost musun Düşman mısın, Ömrümü yedin, Sen ne yaptın doktor gibi oyunların olduğu 10’dan fazla oyunda oynadı.

Pek çok sosyal sorumluluk projesi ve çalıştayın içinde aktif olarak görev yapan, hobileri arasında yüzme (çeşitli özel organizasyonlarda kazanılmış 11 adet madalyası var), müzik, tiyatro, folklor, dans ve seyahat olan  Tan Aytis iki de ödül aldı:

  • İkincilik Ödülü “Işık” Engelsiz Kareler Fotoğraf Yarışması, Haziran 2016
  • Tiyatroda Sosyal Sorumluluk Çalışması Ödülü, (2015), Tiyatro ZET olarak, 2. Anadolu Tiyatro Ödülleri, Aralık 2015

SOSYAL MEDYA