Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
ENGELSİZ SANAT
GÖRME ENGELLİLERE SES OLDULAR


GÖRME ENGELLİLERE SES OLDULAR


Büyükçekmece Belediyesi’nin hayata geçirilen sesli kitap projesi kapsamında elektronik kitap okuma kabini törenle hizmete açıldı. Sevilen sanatçılar görme engelli bireyler için gönüllü olarak kitap okudular.

 

Büyükçekmece Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi (GETEM), Büyükçekmece Çevre Kültür ve Turizm Derneği işbirliğiyle görme engelli bireyler için hayata geçirilen sesli kitap projesi kapsamında elektronik kitap okuma kabini sanatçıların katılımıyla hizmete açıldı. Açılış töreni Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi Kutadgu Bilig Kütüphanesi’nde yapıldı.

Törende konuşan Belediye Başkan Danışmanı Bayram Ali Üner, görme engelli bireyler için hayata geçirilen sesli kitap projesine Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün büyük önem ve destek verdiğini belirtti. Üner, konuşmasında “Görme engelli bireylerin sesi olacak, gözü olacak bu projenin çok anlamlı ve çok yararlı bir proje olduğuna inanıyorum. Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi (GETEM), Büyükçekmece Çevre Kültür ve Turizm Derneği’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Kitabı seven, diksiyonu ve ses tonu uygun herkesin gönüllü okuyucu olabileceğini belirten GETEM gönüllü okuyucusu Nurgün Kocababuç, şöyle konuştu: “Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Kütüphanesi olarak temmuz ayı itibariyle başlatılan seslendirme çalışmaları sonucu 10 eser seslendirilip GETEM’in internet kütüphanesine aktarılarak, kullanıcıların yararlanmasına sunulmuştur. Halen 26 adet kitap gönüllü okuyucular tarafından seslendirilmeye devam etmektedir. Bu eserlerde tamamlandığında GETEM görme engelliler teknoloji merkezi internet kütüphanesine aktarılacaktır. Projenin hayata geçirilmesine verdiği destekler ve bütün görme engelli bireylerin sesi olmasından dolayı belediye başkanımız sayın Dr. Hasan Akgün’e ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz.”


Konuşmaların ardından Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Kütüphanesi’nde hizmete açılan elektronik kitap okuma kabinine giren sanatçılar görme engelli bireyler için kitap okudular.

SOSYAL MEDYA