Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
ENGELSİZ SANAT
DEVLET TİYATROLARINA ENGELSİZ SANAT ÖDÜLÜ


Sahne düzenlemeleri, ücretsiz gösterimler ve özel dekor tasarımlarıyla engellilerin sanatsal faaliyetler içerisinde daha çok yer almalarını sağlayan Devlet Tiyatrolarının sahneye taşıdığı tek kişilik oyun ‘Nihayet Bitti’, bu yıl 2’ncisi verilen Engelsiz Sanat Ödülleri kapsamında ‘Yılın En İyi Prodüksiyonu’ seçildi.


ENGELSİZ SANAT - DEVLET TİYATROLARI

'' Nihayet Bitti ''adlı tek kişilik  oyun - Tolga Demiralp


Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyun, insanın yaşadığı çelişki ve sıkıntıları ‘intihar’ çerçevesinde ele alıyor.

Yönetmenliğini Ankara Devlet Tiyatrosu rejisörü Murat Çidamlı’nın yaptığı, sanata gönül vermiş, engelli sanatçı Göktuğ Tolga Demiralp’in rol aldığı ve perdesini Devlet Tiyatrolarında ilk kez geçen sezon açan oyun, aynı zamanda seyircisine farklılıkların engel olmadığını da gösteriyor.

Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Neşe Dert Aşk’ adlı oyun da Sanat Kurumu Ödülleri kapsamında ‘Yılın En İyi Yapımı’ ödülünü almıştı. 

Konuk Editör

GÖKTUĞ TOLGA DEMİRALP

Tiyatroya ilk defa 14 yaşındayken ilgi duyan Göktuğ Tolga Demiralp, 17 yaşına geldiğinde geçirdiği trafik kazası sebebiyle hayallerini erteler. 3 ay yoğun tedavi gören Demiralp, 4 yıl hem sosyal hayattan, hem tiyatrodan kopar. 16 yıldır omurilik felçli olarak hayatını sürdüren Demiralp’i Türkiye’de engellilerin konservatuvara kabul edilmemesi de yıldırmaz. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olup çalışmaya başlar. Bu arada Ahmet Mümtaz Taylan, Meltem Cumbul gibi ünlü sanatçıların yanı sıra birçok DT sanatçısından özel dersler alır. Demiralp, Ankara Devlet Tiyatroları’nda dışarıdan başrol oynayan ilk kişi oldu.

Görev aldığı oyunlar: 2008–2009 sezonu Ankara Devlet Tiyatrosu, “GİTAR” (Başrol), 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017 sezonu Ankara Devlet Tiyatrosu, “NİHAYET BİTTİ” (Başrol).

Görev aldığı diziler ve reklamlar: Beni Affet – MGA Yapım, 290. bölüm (Hakan),    Garanti Bankası – POW Films, Toplumsal Fayda reklam filmi.

SOSYAL MEDYA