Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
Hiç Bir Bölümde Olmayanlar
‘ULUSAL OYUN YAZMA YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Tiyatroya yeni ve özgün oyunlar kazandırmak amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği işbirliğinde düzenlenen Ulusal Oyun Yazma Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.


Yarışmanın ödül töreni Diyarbakır Kültür ve Kongre Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti. Ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Hanımefendi Atilla, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Handan Eker, jüri üyeleri, yarışmada dereceye giren yazarlar ve tiyatro severler katıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Handan Ekici, ödül töreninde yapılan faaliyetlerle ilgili kısa bir konuşma yaptı. Ekici, yarışmada dereceye giren oyunların Büyükşehir Belediyesi tarafından kitaplaştırıldığını söyledi.


OYÇED Başkanı Nazif Uslu ise yarışma hakkında katılımcılara bilgiler verdi. 164 oyunun başvurduğu bulunduğunu belirten Uslu, yarışmada dereceye giren İlk üç kişi dışında iki mansiyon ödülü de verildiğini açıkladı. Yapılan konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmada “Bir Devrimin Hikayesi - CHE adlı oyunu ile birinci olan Faik Ertener’e ödülünü Hanımefendi Atilla verdi. Hanımefendi Atilla, Ödül töreni sonunda jüri üyeleri ve yazarlarla sohbet ederek bundan sonraki sanat yaşamlarında başarılar diledi.

SOSYAL MEDYA