Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL
BELEDİYELERDE SANAT
ENGELLERİ SANAT İLE AŞIYORLAR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği projelerden bir olan Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi, düzenlediği yıl sonu gösterisi ile ailelere duygu dolu bir gün yaşattı. Merkezdeki personelin ilgisi ve gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde zihinsel engelli yakınlarında büyük gelişmeler olduğunu belirten aileler, Eskişehir Belediyesi'ne bu anlamlı etkinlik için teşekkür ettiler.


Zihinsel engelli, otizmli ve alzheimerlı bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Gündüz Yaşam Merkezi, düzenlediği yılsonu gösterisi ile büyük beğeni topladı. Yıl boyunca 18 yaş ve üzeri zihinsel engelli bireylere spor, müzik, drama, mutfak, el işi gibi atölyelerle güvenli bir ortamda vakit geçirmelerini sağlayan Gündüz Yaşam Merkezi, Haller Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirdiği gösteride halk oyunları, skeçler, ritim gösterisi ve koro performansları ile ailelere duygu dolu bir gün yaşattılar. Gösteri öncesi merkezde engelli bireylerin yaptığı 100’e yakın eserin sergisi de Eskişehirlilerin beğenisine sunuldu. CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer ile Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce’nin de katıldığı sergi açılışında, engelli bireyler tarafından yapılan eserler büyük beğeni topladı.


Sergi sonrası gerçekleştirilen gösteri sonunda gözyaşlarını tutamayan aileler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibine böyle bir merkezi Eskişehir’e kazandırdığı için teşekkür ettiler. 18 yaş sonrası eğitimin de engelli bireyler tarafından büyük öneme sahip olduğunu belirten aileler, bu konuda büyük bir hassasiyet göstererek Eskişehir’e böyle bir merkez kazandırılmasının çok kıymetli olduğunun altını çizdiler.

SOSYAL MEDYA