Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden tiyatro ve dizi oyuncusu Ümit Yesin, Kadıköy’deki Haldun Taner Sahnesi’nde düzenlenen tören sonrası sevenlerinin dualarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Yesin 19 Mart 2019’da aramızdan ayrıldı.


Usta oyuncu Ahmet Yesin kalp rahatsızlığı sebebiyle bir aydır hastanede tedavi görüyordu. Yesin, 65 yaşında zamansız bir şekilde sevenlerine veda etti.

Sevilen oyuncu için Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde tören organize edildi. Törene İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Ateşböceği Ercan, oyuncu Yonca Şahinbaş, sevenleri ve yakınları katıldı.

Törene katılan bazı isimler kürsüye çıkarak dostları Ümit Yesin’i anlatarak duygu dolu anlar yaşattılar. Arkadaşları Yesin için, “Tatlı ve huysuz bir adam olarak her zaman sevgi ve saygı ile anacağız” ifadelerini kullandılar.
SÜHA UYGUR: "O yüce kalbi dayanamadı. Çok üzgünüm. Ümit Yesin çalıştığı her ortamda, tiyatroda, setlerde dürüstlüğüyle, ahlakıyla babacan tavrıyla herkesin sevip saydığı bir insandı. Her zaman hatırlarımızda yer alacak. Tatlı ve huysuz bir adam olarak her zaman sevgi ve saygıyla anılacak. Mekanı cennet olsun"YONCA ŞAHİNBAŞ: “Ölmeden bir gün önce , saat 15.30'da yanındaydım. Kolunu öptüm, göbeğini sevdim. Çok iyi görünüyordu. 'Bahar geliyor Ümit Abi beraber çıkacağız buradan' dedim. İyi ki gitmişim. İyi ki görmüşüm. Nurlar içinde uyu"ERCAN BOSTANCIOĞLU: “Çok güzel günler geçirdik. Hem sahne de hem de aile dostu olduk. Birçok anıyı birlikte paylaştık. Nur içinde yat. Oğlum, çocuğum, Ümit'im mekanın cennet olsun"

Tören programı sonrası helallik alınarak dualar edildi. Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Ümit Yesin Ihlamurkuyu Mezarlığı’ndan son yolculuğuna uğurlandı.
Ankara'da 28 Ocak 1954'te hayata gözlerini açan usta oyuncu, son olarak "Yeni Gelin" dizisindeki rolü ile ekranlarda yerini almıştı.

Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatrokare gibi topluluklarda bulunan sanatçı, "Cennet Mahallesi" ve "Çiçek Taksi" dizilerinde oynadığı karakterlerle de sevilen bir isim olmayı başarmıştı.


SOSYAL MEDYA