Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

24 Ocak 1993’te Ankara Karlı Sokak’taki evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayata gözlerini yuman duayen gazeteci Uğur Mumcu ölümünün 26. Yıldönümünde ülke genelinde düzenlenen çeşitli programlarla anıldı.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Kadıköy Belediyesi paydaşlığında basın şehidi Mumcu için önemli bir anma töreni vardı. Tören, Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Etkinlikte “Türkiye’de Gazeteci Olmak, Gazeteci Kalmak” sloganıyla anılan Mumcu’nun o günlerden bu günleri gördüğü vurgulandı, gazeteci kişiliği gazeteciler, siyasiler ve sanatçılarca yorumlandı.


Tiyatro Sanatçılarının Sesinden 30 Yıl Öncesi Dün Gibi

Etkinlikte tiyatro sanatçıları Tilbe Saran ve Levent Üzümcü,  Gazeteci Uğur Mumcu’nun 30 yıl önce kaleme aldığı yazılardan pasajlar seslendirdi. Mumcu’nun yaşadığı dönemden bu günleri öngörmesi izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Anma programı sanatçılar Güvenç Dağüstün ve Dilek Türkan’ın sahnede seslendirdiği “Ankara’nın Taşına Bak” “Uğurlar Olsun” ve Yiğidim Aslanım” gibi şarkılarla devam etti. Burçin Büke, şarkılara piyanosu ile eşlik etti.

SOSYAL MEDYA