Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin yarıyıl tatili kapsamında düzenlenen tiyatro etkinlikleri kapsamında 300 seansta 129 tiyatro eserini öğrencilerin beğenisine sundu. Öğrencilerin kişisel gelişimleri ve sosyal hayatlarına da katkı sunmayı hedefleyen sahne eserleri 105 bin 388 öğrenciye ulaştı.

 

Toplumun bir üyesi olma bilincini aşılayan, birlik  ve beraberlik olgusunu anlatan tiyatro eserleri öğrenciler tarafından oldukça ilgi gördü, onlar için tatil neşesi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu keyifli programları “Yarıyıl Tatilinde Tiyatro Neşesi” adıyla taçlandırdı. Belediye Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından gösterimi yapılan tiyatrolarda çocukların çok sevdiği “Rafadan Tayfa”, “Minyonlar”, “Hapşuu” gibi çizgi film kahramanları da yer aldı.
İBB Kültür Daire Başkanlığı, çocukların eğitim ve kişisel gelişimlerine önemli katkı sağlayan çocuk tiyatrolarını her ay düzenli olarak minik izleyicileriyle buluşturuyor. İBB, yarıyıl tatili nedeniyle, öğrencilere festival tadında tiyatro eğlencesi sunmak için seans sayısı 3 kat artırmıştı. Böylece; Başakşehir’den Şile’ye, Kartal’dan Güngören’e kadar İstanbul genelinde toplam 129 farklı oyun 300 seansta minik izleyicileri ve aileleriyle buluşmuş oldu.
Proje kapsamında ayrıca, Tuzla’daki İBB İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde çocukların temel el becerilerini ortaya çıkarmaya yarayan kukla atölyesi de düzenlendi.

İBB’ye bağlı kültür merkezlerinde sahnelenen çocuk oyunları, Mayıs ayı sonuna kadar, hafta sonu miniklerle ücretsiz olarak buluşmaya devam edecek.


SOSYAL MEDYA