Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun Ordu’da sahne alacağı “Ben Ödüyorum” adlı oyun öncesi başrol oyuncusu Ceyhun Gen merdivenden düşerek yaralandı. Bacağında kas yırtılması oluşan Gen, perdenin kapanmaması için sahneye tekerlekli sandalye ile çıktı. Başrol oyuncusu Ordulu sanatseverlerden büyük alkış topladı.

 

25 Ocak gecesi Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde oynanan “Ben Ödüyorum” adlı tiyatro öncesi yaşanan kaza sanatın önüne geçemedi. Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncusu ve bu oyunun başrolünde görev alan Ceyhun Gen,oyuna yarım saat kala dengesini kaybederek sahne merdivenlerinden düştü. Ancak sanatçı perdeler kapanmasın düşüncesiyle oyunda tekerlekli sandalye ile sahne aldı.

Olay sonrası sağlık ekiplerince özel bir hastaneye sevk edilen Ceyhun Gen’in bacağında kas yırtılması olduğu tespit edildi. Oyuna çıkmak istediğini söyleyen Gen, tekerlekli sandalye yardımıyla da olsa 20 dakikalık gecikme ile sanatseverlerin karşısına çıktı.

Oyunun bitmesiyle birlikte Ordu Kültür Sanat Merkezi Salonu alkış tufanına koptu, sakatlanmasına rağmen sahne alan oyuncu ve arkadaşları ayakta alkışlandı.

Tiyatro oyuncusu Ceyhun Gen, gazetecilere değerlendirmelerde bulunarak, seyirciyi mağdur etmek istemediğini ve seyircinin de kendisini sabırla beklediğini söyledi. Gen, oyunun gecikmesi sebebiyle salonu terk etmeyen Ordulu izleyicilere teşekkür etti.

Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü ve oyuncusu Elvan Saliha Karahasan ise sahne öncesi yaşanan bu talihsiz kazayı gerekli mercilere bildirdiklerini ve insiyatif alarak seyirci ile buluştuklarını, perdeyi kapatmadıklarını ifade etti. Ellerinden geldiğince, sesleri, Efesleri yettiğince seyirci ile buluşmak sorumluluğunu hatırlatan Karahasan “Yaşasın sanat, yaşasın tiyatro ve yaşasın sanata değer veren seyirci” değerlendirmesinde bulundu.

 

Oyun:

Hayat bit tiyatrodur, tiyatro da bir hayattır düşüncesi ile yazılan oyunda aşkta aldatılmış ve dostlukta satılmış yalnız ve mutsuz bir erkek, aile mutluluğu yani  “çalışır vaziyette bir aile takımı” satın almak ister. Bu oyunda hangi duyguların sahici hangi duyguların çakma olduğunu ayırt edemeyecek duruma gelen, elemanların sözleşmesi anında iptal edilecektir. Para vererek oluşturulan kurmaca yaşamla yüzleşmenin hüzünlü ve neşeli halleri ile “İnsan mutlu olabilir mi?’’ sorusunu sorarak sorguluyor.

Yves Jamiaque'nin yazdığı, Hüseyin Mevsim'in çevirisini yaptığı ve Vladlen Alexandrov'un yönettiği oyunda, Ceyhun Gen, Elvan Saliha Karahasan, Emre Ön, Rümeysa Gülendam Sağlam, Ogün Kılıç, Ayşe Natır ve Elif Tuğçe Balaban rol alıyor. 

İki perde ve 2 saat 15 dakikalık eserin yönetmen yardımcılığını Emre Ön, dekor tasarımını Vladlen Alexandrov, kostüm tasarımını Fatma Sarıkurt, ışık tasarımını Nihat Bahar, müziğini ise Kaan Uzuner üstleniyor.

SOSYAL MEDYA