Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

QUASİMODO'NUN AŞKI ZORLU PSM'DE


OYUNCULAR:

Esmeralda: Hiba Tawaji

Quasimodo: Angelo Del Vecchio

Gringoire: Richard Charest

Frollo: Robert Marien

Fleur De Lys: Idesse

Phoebus: Martin Giroux

Clopin: Jay


Şarkı Sözleri:  Luc Plamondon

Müzik:  Richard Cocciante

Yönetmen: Gilles Maheu

Koreografi: Martino Müller

Dekor Tasarımı: Christan Rätz

Işık Tasarımı: Alain Lortie

Kostüm Tasarımı: Caroline Van Assche

Yönetmen Yardımcısı: Robert Marien

Saç Tasarımı: Sébastien Quinet

Düzenlemeler & Müzik Yönetimi: Richard Cocciante, Jannick Top, Serge Perathoner
Victor Hugo'nun imkânsız aşk hikâyesini anlatan  'Notre Dame De Paris' müzikali 09-25 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da sahnelenecek.


Victor Hugo'nun, Notre Dame Katedrali'nin bakımsızlıktan dolayı yıkılma kararına bir tepki olarak 1831 yılında yazdığı Notre Dame de Paris adlı kitap, roman kahramanlarından biri olan kambur zangoç Quasimodo'nun yarattığı başarılı etki nedeniyle 'Notre Dame'ın Kamburu' olarak dünyaca ünlenmiştir. Monark Fransa'nın karanlık zamanlarının konu edildiği romanın yazımı, altı ay sürmüştür.Kitabın yakalamış olduğu başarı, farklı sanatsal üretimleri de beraberinde getirmiş, Victor Hugo'nun romanından esinlenerek 'Notre Dame De Paris Müzikali' ortaya çıkmıştır. Belle, Tu Vas Me Detruire, Déchire gibi müzikal şarkıları dünyaca ünlü romanla bütünleşmiştir.
MÜZİKAL 'GUINNESS REKORLAR KİTABI'NDA


İlk olarak 1998 yılında Paris'te sahnelenen müzikal, Luc Plamondon sözleri, Riccardo Cocciante'nin müzikleri ile buluşuyor. Yirmi yıldır sahnelenmekte olan müzikal büyük bir başarı yakalamış durumda. Sahnelendiği ilk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal olarak 'Guinness Rekorlar Kitabı'na giren gösterinin şarkıları müzik listelerinde yerini aldı. Müzikal, bugüne kadar on iki milyondan fazla bilet satışı ile yirmi ülkede yedi dilde 4500'den fazla sahnelenmiş durumda.
Daha önce Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde 'İngilizce' olarak sahnelenen 'Notre Dame De Paris Müzikali', üç yıl sonra orijinal dili olan 'Fransızca’da sahnelenmek üzere 09-25 Mart tarihleri arasında yirmi bir performans ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da müzikal severler buluşacak.

SOSYAL MEDYA