Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL


KADIN YÖNETMENLERİN 'SİNEMAYLA DANSI'


Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu yıl on altıncı kez düzenlediği organizasyon ile sekiz farklı şehirde sinemaseverlerle buluşuyor.

10 Mart 2018 Cumartesi günü İstanbul'da açılışı gerçekleştirilecek 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 10-17 Mart İstanbul, 23-25 Mart Antalya, 30 Mart-01 Nisan İzmir, 06-08 Nisan Trabzon, 13-15 Nisan Bodrum, 20-22 Nisan Mersin, 27-29 Nisan Adana ve 04-06 Mayıs Diyarbakır tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik ve gösterimlerle kadınlarla buluşacak.Filmmor Kadın Kooperatifi, İzmir Bağımsız Kadın İnisiyatifi, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, Antalya Kadın Dayanışma Derneği, Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği, Adana Kadın Platformu Dayanışması, Bodrum Kadın Dayanışma Derneği, Kadın Emeği Kolektifi Derneği ve  Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği'nin katkıları ile düzenlenen festival, 'Ne Söz Biter, Ne Yol, Ne de Düş' teması ile yola çıkıyor.
CİNSEL TACİZ

Festival boyunca, Dünya ve Türk sinemasından 48 film gösterilecek. Atölye ve söyleşilerin yer aldığı program bu yıl da ücretsiz olarak kadınlarla buluşacak. Festival takviminde yer alan programın 'Kadınların Sineması' kategorisinde; 'Komşu Komşunun Filmine Muhtaç' Seçkisi, Kadınlar Vardır, Bedenimiz Bizimdir: Cinsel Taciz,  Cins-iyet-ler, 'Toplu Gösterim' kategorisinde 'Fiora Tan' başlığı altında gösterilecek filmlerin yanısıra, çocuklara özel seanslar yer alıyor.Kısa Film Atölyesi, 'Feminist Bellek: Kate Millett ve Şirin Tekeli' özel etkinliği ve 'Kendine Ait Biz Cüzdan: Yeni Kuşak Kadın Yapımcılar' ve 'Vakti Geldi: Film Endüstrisinde Cinsel Taciz' panelleri, 'Kadınlar Vardır' başlıklı forumda ise sinema sektörü bileşenleriyle buluşmalar ve söyleşiler düzenlenecek.


Filmmor Kadın Filmleri Festivali programı ve etkinlik takvimi www.filmmor.org adresinde detaylı olarak yer alıyor.

 


SOSYAL MEDYA