Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Sahnelediği klasik ve çağdaş tiyatro oyunlarıyla seyirciden büyük ilgi gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Yeni Tiyatro Dergisi 7. Emek ve Başarı Ödülleri’nden 4 ödüle, Afife Jale Ödülleri’nden 1 ödüle layık görüldü.


Yeni Tiyatro Dergisi 7. Emek ve Başarı Ödülleri, 29 Nisan 2019 Pazartesi akşamı Dada Kabarett Salon'da gerçekleştirilen bir törenle sahiplerine teslim edildi. Törende İBB Şehir Tiyatroları’ndan ödüle layık görülen sanatçı ve oyunlar şöyle:

Yılın en iyi kadın oyuncusu ödülüne Can Yeleği oyunuyla Elçin Atamgüç layık görüldü.En iyi dekor tasarımı ödülüne Ocak'ta Bahar oyunuyla M. Nurullah Tuncer, en iyi ışık tasarımı ödülüne Ocak'ta Bahar oyunuyla Osman Aktan, yılın dramaturgu ödülüne Can Yeleği oyunuyla Dilek Tekintaş layık görüldü.
Türkiye’de sahneye çıkan ilk kadın tiyatro oyuncusu Afife Jale anısına bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Afife Tiyatro Ödülleri Zorlu Performance'da gerçekleştirilen tören ile sahiplerine verildi. Yılın en başarılı giysi tasarımı ödülüne Felatun Bey ile Rakım Efendi oyunuyla Canan Göknil layık görüldü.


SOSYAL MEDYA