Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Ünlü Piyanist Fazıl Say, bir süredir ilişki yaşadığı Ece Dağıstan ile dünya evine girerek bu birlikteliği taçlandırdı. Notaların üstadı Say, evlilik cüzdanını İtalya’nın Milano kentinde imzaladı. Ankara’da verdiği konserde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayan dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say ve Ece Dağıstanlı’nın nikah törenini ölümsüzleştiren fotoğraflarda çiftin yakın arkadaşları da kadrajdaydı.

 

Ankara’da gerçekleştirdiği “Truva Sonatı” konseri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da “Fazıl kendini dünyaya ispatlamış, bize de iftihar etmek düşer” ifadeleriyle onure ettiği ünlü piyanist Fazıl Say, dünya evine girdi. 2012 yılından bu yana birliktelik yaşadığı Ece Dağıstan ile hayatlarını birleştiren Fazıl Say’ın nikahını Türkiye Cumhuriyeti Milano Başkonsolosu Özgür Uludüz kıydı. İtalya’daki nikah törenine çiftin yakın arkadaşları katılarak şahitliklerini yaptılar.
25 Ocak 2019 günü dünya evine giren Say ve Dağıstan çifti mutluluklarını sosyal medya hesabından dünya ile paylaştılar. Fazıl Say, günün anlamını “En mutlu günümüz. Milano’da evlendik. Fazıl & Ece” iletisiyle dile getirdi.

Çiftin düğünlerini ise 2019 yazında Türkiye’de yapmayı planladıkları şimdilik fısıltılar arasında.

Turne kapsamında İtalya’da bulunan Fazıl Say, 27 Ocak’ta dünyanın en önemli salonlarından biri olan Milano Teatro alla Scala sahnesinde konser verdi. Say’ın turne programı Bologna, Floransa ve Torino konserleriyle devam ediyor.


 


Fazıl Say ile aile cüzdanını imzalayan Ece Dağıstan, 1976 yılında İzmir’de doğmuş ve çocukluğundan bu yana müzikle ilgili bir isim. 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimini tamamlayan Dağıstan, müzik hayatına Viyana Müzik Akademisi ile devam etti. Konser Piyanistliği ve Müzik Pedagojisi eğitimleri alan Ece Dağıstan müziğin yanı sıra mimarlık alanında da başarısını ispatlamış bir sanatçı.


SOSYAL MEDYA