Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Kışın sert coğrafyalarından biri olan Kars’ta fotoğrafçı Sefa Yamak tarafında kadraja alınan fotoğraflar sanat dünyasının ilgisini çekti. Soğukla mücadele eden Karslı kadınların hikayelerini konu alan kadrajlar, donmuş Çıldır Gölü üzerinde sergilendi. Bu sergi Türkiye’de bir ilk olarak kayıtlara geçti.

 


Karslı kadınlar, Sefa Yamak tarafından soğuk kış koşulları altında mücadele ederken fotoğraflandı, soğuktan etkilenen ciltlerin hikâyesi kadrajlara taşınarak Çıldır Gölü üzerinde sergilendi. Çıldır Gölü’nden sonra İstanbul’da da düzenlenecek sergiden elde edilecek tüm gelir, Kars sakinlerinin ihtiyaçları için kullanılacak.
Bioderma Laboratuvarları ve Sefa Yamak iş birliği ile gerçekleştirilen “Untitled Portraits” fotoğraf sergisi, Türkiye’nin en sert kışının geçtiği Kars’ta yaşayan kadınların ciltlerinin yaşam tarzından ve onları çevreleyen koşullardan nasıl etkilendiğine dikkat çekebilmek ve ciltlerini kışın etkilerinden korumalarına destek verebilmek amacıyla oluşturuldu.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bu projede, Karslı kadınlar ülkemizin ezber bozan fotoğraf sanatçılarından Sefa Yamak tarafından soğuk kış koşulları altında mücadele ederken fotoğraflandı, soğuktan etkilenen ciltlerin hikâyesi fotoğraf karelerine taşınarak ilk defa donmuş Çıldır Gölü üzerinde sergilendi. İstanbul’da da düzenlenecek sergiden elde edilecek tüm gelir, Kars sakinlerinin ihtiyaçları için kullanılacak.

Ünlü fotoğrafçı Sefa Yamak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada serginin detaylarına yer verdi.O paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Sıra dışı bir farkındalık çalışmasına imza attık. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen buz tutmuş göl üzerindeki bu sergimde, Kars’lı kadınların soğuk kış koşulları altında mücadele ederken fotoğraflayıp, soğuktan etkilenen ciltlerin hikâyelerini anlatmaya çalıştım ve ilk defa Çıldır Gölü üzerinde sergileniyor. İstanbul’da da düzenlenecek sergiden elde edilecek tüm gelir, Kars sakinlerinin ihtiyaçları için kullanılacak. # kars 2018 – 2019” 


SOSYAL MEDYA