Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ünlü piyanist Fazıl Say’ın Ankara prömiyerine katıldı.Eşi Emine Erdoğan ile birlikte Fazıl Say’ı izleyen Cumhurbaşkanı, konser sonrası Say’a teşekkür ederek Aşık Veysel’in “Kara Toprak” parçasının bulunduğu bir plak takdim etti.

 

Truva Sonatı adlı eserinin promiyerini Ankara’da gerçekleştiren ünlü piyanist Fazıl Say’ın bu önemli gecede dikkat çeken misafirleri vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Say’ın daveti üzerine ATO Congresium'daydı.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen “Truva Sonatı” konserine ilişkin görüntüler kamuoyu ile paylaşıldı. Fazıl Say, konserin başında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile konsere katılan protokolü selamladı, "Konserime hoş geldiniz" ifadelerini kullandı.Salonda bulunanlar, İzmir Süiti ve Truva Sonatı eserlerinden bölümleri yorumlayan Fazıl Say'ı ayakta alkışladı.

Fazıl Say’a Külliye'de Konser Daveti

Konserin ardından sahneye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sevgili Fazıl, gerçekten bizlere bu prömiyeri çok farklı bir şekilde takdim ettiler. Tabii şimdi Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah ama bir de şimdi Ankara, İstanbul lazım. Ankara'yı Külliye'deki Opera'da yapalım, diğerini, İstanbul'da da Harbiye merkezde yapalım. O da böyle güzel bir sunumla İstanbulluları ve Ankaralıları ayrıca bir daha bir araya getiririz." değerlendirmesinde bulundu.

Fazıl Say'a Aşık Veysel'in "Benim sadık yarim kara topraktır" plağını takdim eden cumhurbaşkanı, kendisine teşekkürlerini iletti. Konser programı sonrasında Erdoğan'a imzalı albümlerini de hediye eden Say, "Tekrar iyi akşamlar, iyi ki geldiniz." dedi.


SOSYAL MEDYA