Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

72. Cannes Film Festivali dahilinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen Türk Günü Resepsiyonunda ulusal ve uluslararası sinema ve sanat camiasından pek çok isim boy gösterdi.


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, Türkiye’deki film çekim lokasyonlarının, cast, set, görsel efekt ve diğer teknik imkanlar ile ülkemizde çekilen ünlü Hollywood rodüksiyonlarından kesitlerin yer aldığı tanıtım filmi sunuldu.

Gecede ayrıca, İngiltere’de yaşayan moda tasarımcısı Zeynep Kartal’ın sürdürülebilirlik temalı defilesi davetlilere sunuldu. Konuklara Türk mutfağından lezzetler ile Türk kahvesi ikramı yapılan gecenin sonunda perküsyon sanatçısı Burhan Öcal sahne aldı.




Festivalin önemli mekânlarından Majestic Beach’de düzenlenen geceye, uluslararası sinema, sanat, moda, gastronomi, turizm, medya ve iş dünyasından isimlerin yanısıra Türkiye’den Revna Demirören, Boğaziçi Film Festivali Başkanı Ogün Şanlıel, Sabah Gazetesi yazarı ve ATV Ankara temsilcisi Şebnem Bursalı, Şamdan Genel Yayın Yönetmeni Bülent Cankurt, Harper’s Bazaar Genel Yayın Yönetmeni Gülen Yelmen, Wilma Elles, Nefise Karatay, Esra Bilgiç Töre gibi isimler katıldı.




Uluslarası sinema sektörün temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği gecede söz alan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Yeni Sinema Kanunuyla Türkiye’de film çekecek yabancı yapımcılara Türkiye’de harcadıkları tutarın yüzde 30’una kadar katkı verileceğini açıkladı.

SOSYAL MEDYA