Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

''Unutmak Kolay Demiştin Alışırsın Demiştin.

Öyleyse Sen Unut Beni Yeter ki Benden İsteme!''


Yediden yetmişe herkesin sevgisini kazanan usta sanatçı Barış Manço aramızdan ayrılışının 20’inci yılında ülke genelinde anılıyor. Anma etkinliklerinden biri de İstanbul Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Barış Manço’yu Sevgiyle Anıyoruz” programı 1 Şubat Cuma günü saat 20:00’de başladı. Aydilge’nin konser verdiği gecede Manço’nun ailesi ve sevenleri bir araya gelerek ve onun şarkılarını hep bir ağızdan söylediler.

 

Moda’daki evinde kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Barış Manço için düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında, Kadıköy Belediyesi’nin Manço ailesi ile birlikte ve Halkbank’ın desteğiyle müze haline getirdiği Moda’daki Evi de 1 Şubat Cuma günü 24:00’e kadar ziyaretçileri kabul etti.  Barış Manço’nun eşyalarının görülebileceği ev ücretsiz gezildi. Ziyaret saatlerinde evi yaklaşık 2 bin kişi ziyaret etti.  Etkinliklere katılanlar adeta Manço’yu her an yanında hissetti.  

20 yıl önce hayata gözlerini yuman Barış Manço, yediden yetmişe herkesin gönlüne girmeyi başarabilmiş, şarkılarıyla her kesimin sesi olmuş bir sanatçı. Manço, ardında 200’ün üzerinde beste, 12 altın ve 1 platin albüm bıraktı.

SOSYAL MEDYA