Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Amansız hastalığa yakalanarak bir süredir İstanbul’da kanser tedavisi gören Yeşilçam’ın duayen ismi Aytaç Arman 70 yaşında hayata gözlerini yumdu. Arman, memleketi Adana’dan son yolculuğuna uğurlandı.

 

1970’li yıllarda Adana’dan filizlenen Yeşilçam macerası ile sinema dünyasının duayenleri arasında yerini alan Aytaç Arman, 26 Şubat 2019’da aramızdan ayrıldı. Arman, Adana Kabasakal Mezarlığından son yolculuğuna uğurlanırken cenaze törenine sevenlerinin yanı sıra sinema dünyasından oyuncular da katıldı.

Arman için aşığı olduğu sahnede tören düzenlendi. Beyoğlu Atlas Sineması’ndaki törene, Arman’ın ailesinin yanı sıra Kadir İnanır, Halil Ergün, Mahsun Kırmızıgül, Ercan Kesal, Nuri Alço, Can Kolukısa, Volkan Severcan gibi sinema ve tiyatro dünyasının ünlü isimleri katıldı.ARMAN’IN EŞİ: “İYİ Kİ HAYATIMA GİRDİ”

Törende konuşan Arman'ın eşi Radife Baltaoğlu, Aytaç Arman'ın hayat arkadaşı olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "İyi ki hayatıma girdi. Ona her şey için teşekkür ediyorum. Hayata bakışı, insana bakışı, meselelere yaklaşımı için özellikle. Biraz da dert etmeden eleştirel yaklaşabilseydi, belki biraz daha geç uğurlayabilirdik onu. Bana bir evlat kazandırdığı için de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.


 

Adana sevdası ile tanınan ünlü oyuncu için Adana Büyükşehir Belediyesi önünde de tören düzenlendi.

Buradaki törene Arman’ın eşi Radife Baltaoğlu ve oğlu Erdem İnce, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı. Fikret İnce, ağabeyinin fotoğrafının önüne oturup bir süre gözyaşı döktü.
Törende konuşan sanatçı Nur Sürer, “Adana'ya yıllarca hep film festivalleri için gelirdik ama en kıymetlimiz, Aytacımızı böyle getireceğimizi gerçekten bilemedik. 1970'li yıllarda Adana'dan Yeşilçam macerasına katılan Aytaç Arman'ı uğurlamak bu şehir için de çok zor" değerlendirmemsinde bulundu.  Menderes Samancılar ise, "Hepinizin bildiği gibi onun kalbi ve yüreği hep Adana'da atardı. Aytaç, kendi topraklarında kalmayı tercih etti. Hiçbir zaman da ayrılmak istemedi, ayrılmadı da zaten" dedi. Aytaç Arman'ın cenazesi öğle namazına müteakip Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi.

SOSYAL MEDYA