Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Karikatür dünyasının geleneksel hale gelen “Aydın Doğan Uluslar arası Karikatür Yarışması Sergisi” 35. Etkinliği ile FMV Galeri Işık’ta sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Nişantaşı Teşvikiye Caddesi üzerinde bulunan sergi 29 Ocak’ta açıldı.


         Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan 35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, bu zamana kadar birçok dikkat çeken sergiye ev sahipliği yapan Galeri Işık’ta ziyaretçilerini bekliyor.
29 Ocak Salı günü saat 17:00’da açılan sergide, İran’dan Dokshid Ghodratipour ve Sırbistan’dan Jugoslav Vlahovic’ın birinciliği paylaştığı yarışmada yer alan eserler 9 Şubat’a kadar gezilebilecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle sergideki eserler, Karikatür Yarışması’nın 35. yılına özel bir görsellikle sergileniyor.
Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 35. Aydın Doğan Uluslar arası Karikatür Yarışması, bu yıl 64 ülkeden 623 sanatçı ve 2.143 karikatüre ev sahipliği yaptı.

SOSYAL MEDYA