Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali 21. kez kapılarını açacak.  Festival 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde başlıyor. Biletler ise 17 Mart 2019’da satışa sunulacak.

 

Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali zengin bir içerik ile 21. Kez sanatseverleri ağırlayacak.

Festivalin hazırlıkları titiz bir çalışma ile devam ederken Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, toplumsal gelişme adına sanatın olmazsa olmaz bir olgu olduğunu ifade ederek sanata inanç ve desteklerinin büyük olduğunu sözlerine ekledi. Sanatsal faaliyetlerin etkisinin uzun bir süreçte değer kazandığının altını çizen Safkan, Adana Tiyatro Festivali’nin ülke tiyatro tarihi için önemli bir yere konumlandırıldığını ifade etti.

Toplantıda söz alan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ise zengin bir festival programı ile sanatseverleri misafir edeceklerini söyledi. Kurt, Özbekistan’dan Arjantin’e kadar birçok ülkeden birçok sanatçının ülkemizde ağırlanacağını belirtti.


Genel Müdür Kurt, Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi bünyesinde yaptırılan Sabancı Oda Tiyatrosu’nun festivale yetişmesinin mutluluğunu yaşadığını vurgulayarak, "Sabancı Oda Tiyatrosu ile festivalimiz artık çok daha zengin bir içerikle seyircimizle buluşacak." dedi.31 OYUN SAHNELENECEK
Festival kapsamında yurt dışından 8 tiyatro, yurt içinden ise 7 devlet tiyatrosu, 2 şehir tiyatrosu, ve 14 özel tiyatro sahne alacak.

Her yıl olduğu gibi, festival açılış töreninde Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü de sahibini bulacak. Atölye çalışmalarının da yer alacağı festival programı 30 Nisan’da sona erecek. 

SOSYAL MEDYA