Neyi aramak istiyorsunuz?

×
ANASAYFA ETKİNLİK TKV. KÜLTÜR SANAT YAŞAM AYLİN GÜRSOY'LA VIP SOHBETLER AS AKADEMİ AS CLUB AS TV IN ART
KURUMSAL

Bu yıl festival programında 24 ülkeden 42 kukla tiyatrosu topluluğu 44 gösteriyi 47 kapalı ve açık gösteri mekanında 174 kez sahneleyecek. Bir söyleşinin de yer alacağı festival programında 4 adet sergi de sanatseverleri ağırlayacak. Beşi profesyonel sahne sanatçıları, ikisi de çocuklar için yedi atölye çalışması festival programını zenginleştirecek. Dünyanın en çok bilinen kukla festivallerinden biri on üçüncü kez İzmir’de başlıyor.


İzmir’deki Uluslararası Kukla Günleri Festivali kapılarını 13. kez açtı. Bu yılki festival kapsamında 24 ülkeden 200’den fazla sanatçı, sanatseverlerle buluşacak. Dünyanın en ünlü kukla sanatçılarını bir araya getiren festival kapsamında 42 kukla tiyatro topluluğu eserlerini sergileyecek.


Festivale katılan kukla sanatçıları, 17 Mart'a kadar 44 gösteriyi 176 kez sahne ile buluşturacak.  İzmir'in en önemli kültürel markalarından biri olan festivalin sloganı ise "Kuklayla daha iyi bir dünya" şeklinde yorumlandı. Festival boyunca İzmir'in sokakları, adeta kukla tiyatrosuna dönüşecek.

SOSYAL MEDYA